0.7 C
New York
27 Janar 2021
Lajme

Shqipëria s’po gjen qetësi, rritet frikshëm numri i personave të infektuar me koronavirus

Kapërcejnë sërish shifrat e të prekurve me Covid-19 në vendin tonë.

Ditën e djeshme kishim 33 raste por sot ky numër është rritur ndjeshëm me plot 50 të infektuar të tjerë.

Shqipëria s’po gjen qetësi, rritet frikshëm numri i personave të infektuar me koronavirus

I rëndë është edhe bilanci i shtrimeve gjë që ka shkaktuar frikën e një mbylljeje të dytë në rast se vazhdohet me këtë ritëm dhe kalojmë kapacitetin prej 400 shtretërish në spitale.

Pritet që pas pak, ministria e Shëndetësisë të dalë me deklaratën e përditshme dhe detajet e 24 orëve të fundit.

A. Cara

Related posts

Murataj: Drejtori i ZVAP Kamëz. Të nderuar drejtues, mësues ,prindër edhe nxënës!

Redaksia 2

Ballabani: U bënë 24 orë që kam qënë i arrestuar nga Zuku dhe qëndrova i kyçur në Komisariatin e tij dixhital.

Redaksia 2

Peshkopi/ Adoleshentja kërkon dëshpërimisht ndihmë: Po vuaj fizikisht çdo moment. Nuk mund të…

Redaksia 2

Leave a Comment

10 + fourteen =