18.3 C
New York
22 Shtator 2020
Jeta Kulture

Nesër me ekipin e Nismës së Luleve dhe Spiranca Diving Center nisim në Ksamil fazën e 3-të

Adriatik Lapaj

Nesër me ekipin e Nismës së Luleve dhe Spiranca Diving Center nisim në Ksamil fazën e 3-të të pastrimit të tabanit të detit Jon në Gjirin e Sarandës dhe Ksamil.

Në 2 fazat e para janë nxjerrë 850 goma dhe rreth 30 000 shishe, bidona, kanaçe.

Kjo fazë do mbyllet me pastrimin total (në muajt që vijnë) të rreth 1200 gomave që ende ndodhen brenda në ujë duke e çliruar detin nga rreth 2000 goma që ndodheshin aty prej dekadash.

Në 9.30 te 2 ishujt takohemi për të vazhduar misionin.

Kush ka dëshirë dhe mundësi e presim.

Punët që nisim i çojmë në fund.

Per/ Shqipnews.net / – Nga Artan Cara

Related posts

“Fukarait askush s’i jep bukë”

Redaksia

Si e ktheu mamanë nga ortodokse në myslimane? Këngëtarja shqiptare tregon si veproi: I thashë, thuaj shehadetin

Redaksia 2

Esmeralda Hakaj: Forca e femrave!

Redaksia 2

Leave a Comment

15 − thirteen =