5.6 C
New York
24 Nëntor 2020
Sport

Liverpooli “peshkon” sërish te Roma, tani do me kusht kusht

Liverpooli është se ka mundësi Romën në një supermarket të ofrojë kaq shumë. Pasi i mori Salah dhe Allison, tani të kuqtë mund piketuar me kryeqytetasit italiane dhe objektivin e radhës. Sipas mediave italiane dhe britanike, “të kuqtë” dëshironi të kryesoni një shkëmbim. Bëhet fjalë për futbollistët Dejan Lovren, i cili pritet të kalojë te Roma dhe Nikolo Zaniolo në Anfield. Pretendentët kryesorë për titullin kampion në Angli mund të bëjmë mesfushorin organizator për verdhekuqve dhe ofrimin e palës italiane mbrojtësin kroat, i cili mund të jetë në lojtar stoli te Liverpooli plus para. Për Zaniolon, interesohet dhe Juventusi, por drejtuesit e Romës nuk do të dëshirironin aspak ta shikonin “xhevahirin” e gomave të veshur me ngjyrat bardhezi, ndajnë edhe mua Liverpoolin më të e mundshme.

Related posts

A e ka blerë Ilir Meta klubin skocez Celtic FC? Lëvizjet që konfirmonë planin për arratisje nga Shqipëria

Redaksia 2

Gotze drejt një aventure të re në Serie A!

Redaksia 2

Bojkoti i futbollit/ Tifozi i Tironës: Rama nuk ‘thyhet’ dot, fillon brenda dy javëve

Redaksia 2

Leave a Comment

1 × four =