21 C
Tirana
E enjte, 6 Gusht 2020
- Reklama -

CATEGORY

Kulture

E krahasojnë me Ajshtajnin, njihuni me vogëlushin shqiptar që e ka inteligjencën shumë të lartë

Ish’presidentja, Atifete Jahjaga ka bërë të ditur se është takuar sot me Lumin, djaloshin nga Kosova, që ka koeficient të inteligjencës 145.

Sekreti i t merrshëm i telenovelave turke, këto janë të vërtetat e f rikshme që askush nuk guxon t’i thotë

Serialet turke së fundmi kanë arritur të ndiqen dhe në vendet që njihen si “lindja e serialeve”, pra bëhet fjalë për vendet...

Njoftim për opinionin publik dhe sidomos për adhuruesit e FISHTËS sonë të Madh!

Fillimi i punimeve per restaurimin e shtepise se At Gjergj Fishtes, nje lajm i shume pritur nga të gjith shqiptaret. Nga Paulin...

Sofra Dibrane: Endrra e realizuar e dibraneve!

Endrra e realizuar e dibraneve! Të kanë dëgjuar për Dibren, por sa prej tyre e kanë...

Si e ktheu mamanë nga ortodokse në myslimane? Këngëtarja shqiptare tregon si veproi: I thashë, thuaj shehadetin

Çiljeta Xhilaga Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është një nga personazhet e famshëm, që e ka agjëruar muajin e Ramazanit.

Nëna- O ju nuset e ardhshme qe do te bëheni e kam një leter per te gjith ju

Për këtë po të shkruaj një letër duke të shprehur të gjithë respektin, dashurinë dhe interesin dhe jam e gatshme të të...

“Europa Nostra” reagon përsëri për Teatrin: E paligjshme të shembet

Europa Nostra ka reaguar përsëri lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar në Shqipëri. Në llogarinë zyrtare në “Twitter”, organizata e konsideron të...

Peshkopia Post: Esmeralda Beça, vlera e Dibres dhe e Drejtësisë!

Esmeralda Beça, vlera e Dibres dhe e Drejtësisë! (Zyre Avokatie Beça) Profil. (Zyre Avokatie...

Rrefimi i Amerikanes që ra në besën e shqiptarëve: Lexojeni…!

Ndonjëherë mjafton një moment në jetë për të ndryshuar gjithë rrjedhën e saj. Kjo gjë i ka ndodhur...

“Fukarait askush s’i jep bukë”

Kolonizatorë dhe sundues të Altlantikut, portugezët kanë trashëguar në breza urtësi që lidhen fuqishëm me tematika si peshkimi, paraja, premtimet, shpenzimet, respekti...
- Advertisement -