0.7 C
New York
27 Janar 2021
Lajme

Infektohet me coronavirus peshkopi që udhëhoqi lutjet në varrimin e patriarkut Irinej

Qindra persona në Serbi, përfshirë edhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, morën pjesë në ceremoninë e varrimit të Patriarkut të Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, i cili vdiq në moshën 90-vjeçare si pasojë e infektimit me COVID-19.

Infektohet me coronavirus peshkopi që udhëhoqi lutjet në varrimin e patriarkut Irinej

Vetëm të afërmit e Irinejt, klerikët dhe disa personalitete të tjera, përfshirë presidentin Vuçiq dhe anëtarin serb të presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, Millorad Dodik, u lejuan brenda kishës Shën Sava

E pas këtij varrimi është konfirmuar se është infektuar me COVID 19 peshkopi David që shërbeu në funeralin e Irinej.

Siç u konfirmua për RTS, Peshkopi David rezultoi pozitiv me COVID 19 pas funeralit të patriarkut.

Ai nuk ka pneumoni, dhe për shkak të simptomave të kollës, ai u vendos për trajtim.

Related posts

Vjosa Osmani: Tahir Zemaj u vra vetëm sepse i njihte institucionet e ndërtuara nga Ibrahim Rugova

Redaksia 2

Pfizer kufizoi dërgesat e vaksinave, reagon ashpër BE, Von der Leyen: E papranueshme!

Redaksia 2

Hamdi Skeja: Rrugëtim të mbarë, diamanti I’m Tahir-

Redaksia 2

Leave a Comment

twenty − 5 =