5.6 C
New York
24 Nëntor 2020
Lajme Sport

I shënon 8 gola, Partizani luan tenis me Luftëtarin

ShqipNews.net

Kjo përballje kishte vetëm një protagonist, Eraldo Çinarin. Mjaftonte që sulmuesi i Partizanit të gjuante drejt portës kundërshtare dhe thuajse çdo tentativë e tij, bënte që topi të nxirrej nga rrjeta.

Për 90 minuta ai do të arrinte që të shënonte 4 gola, ku së bashku me një autogol të Luftëtarit, e vazhduar me realizimin e Brown dhe Boldor, por edhe ekzekutimin e saktë të 11-metërshit nga Cara. në sekondën e fundit, do të vendosnin turpërimin që dërgoi zyrtarisht Luftëtarin në Kategorinë e Parë.

TEDI CARA

Megjithatë duhet të theksojmë se në fundin e pjesës së parë u ndëshkuan me karton të kuq dhe duhej që të luanin me një lojtar më pak.

Tek bluzinjtë goli i nderit erdhi nga Lika me një perlë nga goditja e dënimit.

Ndërkohë që te Partizani, pavarësisht 7 golave dhe mënyrës sesi mbërriti te fitorja, ky triumf vlen vetëm 3 pikë dhe nuk zhbën të gjitha hapat e gabuara që ka hedhur në kohët e fundit.

Per-/ ShqipNews.net/ -Nga A. Cara

ShqipNews.net

Related posts

Patriot lind, nuk bëhesh/ Dielli, 12 vjeçar, detyron shkollën në Suedi të përfshijë Kosovën në libra

Redaksia 2

Marsela Koçi: Te mirpresim-

Redaksia 2

Gjeti 424 mijë dollarë, gjesti i shqiptarit bën jehonë në mediat amerikane

Redaksia 2

Leave a Comment

fourteen − 10 =