6.1 C
New York
30 Tetor 2020
Bota Lajme

Gjykata gjermane vendos hapjen e shtëpive publike: Kontakti s*ksual është i kufizuar

Gjykata e Lartë Administrative e Rin-Westfalisë Veriore në Mynster e hodhi poshtë vendimin për ndalimin e prostitucionit, që ishte marrë për shkak të krizës së Coronës. Vendimi hyn në fuqi menjëherë dhe nuk mund të apelohet.

Ndalimi i plotë i prostitucionit shkel parimin e proporcionalitetit, tha gjykata. Ndërkohë thuajse të gjithë sektorët e shërbimeve janë lejuar të punojnë pa kufizime dhe në shkallë të gjerë, pra nuk është e qartë pse sektori i shërbimeve s*ksuale vazhdon të jetë plotësisht i ndaluar.

A Cara

Related posts

2 Prilli – Dita botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin |Shqipnews.net |

Redaksia 2

E PLOTË/ Ja ku do lirohet lëvizja nga e hëna, njihuni me rregullat dhe masat përkatëse (Video)

Redaksia 2

Berisha: Per Baton Sanishiqin nuk ka karantine

Redaksia 2

Leave a Comment

one × 3 =