0.7 C
New York
27 Janar 2021
Lajme

Fasoneritë vatër infeksioni në Vlorë, 6 punonjëse pozitivë me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë njoftoi 52 raste të reja me Covid-19. Nga këto, 9 raste janë regjistruar në qytetin e Vlorës.

Mësohet se 5 prej tyre janë punonjëse të një fasonerie që u mbyll ditën e djeshme. Nga kjo fasoneri kishin rezultuar me koronavirus edhe 5 punonjës të tjerë, pak ditë më parë.

Oranews raporton se një tjetër rast është po nga sektori i fasonerisë, ndërsa 3 të tjerët janë raste kontakti me të njëjtin mbiemër.

Kujtojmë se deri më tani në të gjithë vendin janë shënuar 45 viktima dhe janë regjistruar 2,047 të infektuar.

Per Shqipnews.net nga A. Cara

Related posts

TIA njofton për 3 fluturimet e nesërme nga Rinasi, 2 prej tyre riatdhesime

Redaksia 2

Edhe Safet Gjici si Rama, i hakërrehet të moshuarit: Shko në shtëpi, do hash gjobë (Video)

Redaksia 2

Vendimi që solli paqartësi

Redaksia 2

Leave a Comment

16 + fifteen =