21 C
Tirana
E enjte, 6 Gusht 2020
- Reklama -

CATEGORY

COVID-19

Mbi 3,7 milion të infektuar dhe 258 mijë viktima nga Koronavirusi

Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 3,7 milion, përkatësisht 3,728,254 sipas Worldometers.

Liderët botërorë mbledhin 7,4 miliardë euro për gjetjen e vaksinës anti-Covid 19

Udhëheqësit botërorë, me përjashtimin të presidentit amerikan Donald Trump, grumbulluan rreth 7.4 miliardë euro për të financuar studimet shkencore për vaksinat dhe...

Gazetari Gjerman alarmon “Gates po rrëmben Gjermaninë!”

Nga Ken JebsenKen Jebsen është një gazetar i pavarur që jeton dhe punon në Gjermani. Ndër të tjera, ai botoi në "YouTube"...

Gjermani/Protest: Restorantet dhe Hotelet mbushin sheshet e qyteteve me karrige bosh

Pronarët e restoranteve dhe hoteleve në disa zona të Gjermanisë kanë tërhequr vëmendje 5 ditet e fundit për protestën e tyre me...

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 270 persona të dyshuar me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 270 persona të dyshuar me COVID-19. Nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 16 raste pozitive...

Harta. Ja qytetet e prekura me Covid 19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe 10 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.,...

Një fëmijë 3-vjeç me koronavirus në Krujë, rasti nuk është deklaruar nga ministria. Sot nuk është marrë asnjë tampon në këtë rreth.

Një fëmiojë 3-vjeç ka dalë pozitiv me koronavirus ditën e djeshme nëKrujë ndërsa lajmi nuk është bërë publik nga autoritetet thotnë burime...

“Zbuloni të vërtetën që po fshihet”, deputetët italianë bëjnë deklaratat ‘bombë’ mbi COVID-19: (VIDEO)

Historia është e pafalshme! Na trajtuat si kriminelë! Politikani Vittorio Sgarbi teksa citon Institutin e Shëndetit Publik hedh...

“Zbuloni të vërtetën që po fshihet”, deputetët italianë bëjnë deklaratat ‘bombë’ mbi COVID-19: Historia është e pafalshme! Na trajtuat si kriminelë! (VIDEO)

Historia është e pafalshme! Na trajtuat si kriminelë! Politikani Vittorio Sgarbi teksa citon Institutin e Shëndetit Publik hedh...

Një tjetër lajm i mirë vjen nga Franca, për të dytën ditë rresht shënon ulje të vik timave

Franca ka shënuar edhe sot ulje në numrin e viktimave nga koronavirusi. Dy ditë më parë shifrat ishin mbi...
- Advertisement -