5.6 C
New York
24 Nëntor 2020
Lajme

BE i akordon çmimin e parë për gazetari investigative, Klodiana Lalës së News24

Gazetarja e njohur Klodiana Lala, me një përvojë të gjatë në median televizive dhe spektrin investigativ është nderuar sot me një çmim prestigjioz nga Bashkimi Europian.

Gazetarja e News24 është vlerësuar me çmimin e parë për gazetarinë investigative për vitin 2019-të.

Çmimi është firmosur nga Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, Drejtuesja e BIRN, Kristina Voko dhe kryetarja e jurisë, Albana Kasapi.

Per – /Shqipnews.net/- NgaArtan Cara

Related posts

Protesta e maturantëve/ Studenti i shkruan Shahinit: Ndoshta mund të të flas pak rëndë…

Redaksia 2

Parashikimi i motit për datën 21 Maj , ja çfarë pritet

Redaksia 2

Unë Iliri me profesion mjek po të mësoj se demokraci nuk është

Redaksia 2

Leave a Comment

five + fourteen =