Author: kb

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format mundohen ta zotrojn tregun muzikor. Disa me forma fizike, disa të tjerë me videoklipe të shtrejta e disa tjerë me fuqin e vokalit që posedojnë.Kur behet fjalë për vokal një nderë artistët i cili gjatë gjithë sezonit këndo Live është këngëtari nga Gjilani Berat Demiri.Këngëtari në fjalë atero në një treg të sigurt , ai është 100% i angazhuar në dasma e ahengje familjare.Vokali briland dhe zotrimi i muzikës Live…

Read More

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industri po sundon Europen.BALUKU sapo ka lansuar projektin më të ri me titull “Anormal” këngë kjo që vjen e vizualizuar me videoklip. Ky projekt është punuar në mënyr shumë profesjonale dhe Baluku e sjell të interpretuar në mënyrë të veçantë, këngë e cila pritet të rezultojë e suksesëshme. Shumë prej artistëve tanë edhe pse emra të rinj janë pritur mirë nga publiku, Baluku është shumë i ri në moshë por është emër që premtojn të ngriten shpejt në skenë https://m.youtube.com/watch?v=T0i0LNjqRLE&feature=youtu.be

Read More

Fal zërit briland që posedojn grupi Agimi Band ka vite që zotron fuqishë tregun muzikore shqiptar.Është pikërisht zotrimi i muzikes live që bënë të mundur që Agimi Band të jenë ndër më të kërkuarit në Dasmat e ahengjet familjare kudo që flitet dhe këndohet shqip.Projekti i fundit i sapo lansuar për publikun titullohet “Dasmat tona” dhe është bashkpunim me Adnan Kamberin.Kënga sapo është lansuar në youtube është vërshuar nga klikimet dhe komentet shumë pozitive https://m.youtube.com/watch?v=q_iQI6rwF-4

Read More

Pas balades shumë të suksesëshme “Kisha dashtë” Afrim Shkodra rikthehet fuqishëm me këngë ritmike.”Zemra thot te dua” është projekti i ri muzikor nga artisti në fjal.”Zemra thot të dua” është këngë plotë ritem dhë përcilet nga një videoklip shumë veror.Vokali briland dhe zotrimi i muzikes Live ka bërë që Afrim Shkodra të jetë një nga këngëtaret më të kërkuara dhe në dasmat shqipëtare. Projekti i fundit muzikor nga Afrimi menjëher pas lansimit në YouTube ka arritur të ketë prapa vetes shifra të larta klikimesh dhe shumë komente me nota pozitive . https://youtube.com/watch?v=46r-OisSJJ8&feature=share

Read More

Doza, vjen me një projekt komplet ndryshe nga se ka prezantuar deri sot, reperi ka sjell shumë projekte & albume ndërvite por kësaj here vjen me një stil “DRILL” në një këngë ku flet për të gjithë rinin Shqiptare në vend edhe në diaspor, teksti flet për “Shqipet” në për botë dhe për arritjet e tyre, kësaj kënge i ka bashkangjitur dhe videoklipin ekploziv që i përshtatet stilit dhe tematikes. Kënga “Shqipez” u publikua sot në të gjitha platformat dixhitale, youtube, spotify etj. Gjithashtu në këtë video klip shfaqen shumë personazhe të njohur për rinin Shqiptare sic jan Tattoo-Artistet :…

Read More

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industri po sundon Europen.Çesk sapo ka lansuar projektin më të ri me titull “Hey Baby” këngë kjo që vjen e vizualizuar me videoklip. Ky projekt është punuar në mënyr shumë profesjonale dhe Çesk e sjell të interpretuar në mënyrë të veçantë, këngë e cila pritet të rezultojë e suksesëshme. Shumë prej artistëve tanë edhe pse emra të rinj janë pritur mirë nga publiku, Çesk është emër që premtojn të ngriten shpejt në skenë .Përndryshe suksesi për artistin e ri është pothuajse…

Read More

Vërtetë një fotografi tregon sa 100 fjalë. Konventën e 10-të e PDK-së, me vota unanime, Memli Krasniqi është zgjedhur kryetari i ri i PDK-së. Ai u zotua se me përkushtim e pëgjegjësi do të punojë me secilin anëtar e simpatizant të PDK-së për ta rikthyer PDK-në në qeverisje të vendit, sepse siç tha ai, kjo parti AND e ka UÇK-në. Edhe dega PDK-së në Drenas, në krye me kaditatin e degës së PDK-së për kryetar të Drenasit, Driton Ajazi, ka marrë pjesë në Konventë, ku i dhanë mbështetje të plotë kryetarit të ri të PDK-së, Memli Krasniqi, ‘se bashkë do…

Read More

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industri po sundon Europen.Den & Gent janë 2 artistët Shqiptar që sapo kan publikuar projektin e tyre më të ri me titull “3Blockz” këngë kjo që vjen e vizualizuar me videoklip. Ky projekt është punuar në mënyr shumë profesjonale dhe të dy artistët e sjell të interpretuar në mënyrë të veçantë, këngë e cila pritet të rezultojë e suksesëshme. Shumë prej artistëve tanë edhe pse emra të rinj janë pritur mirë nga publiku, Den & Gent janë emëra që premtojn të…

Read More

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri që premton shumë në industrinë e muzikës është Gramos. Gramos sapo ka publikuar projektin e tij më të ri me titull “Ronaldo” këngë kjo që vjen e vizualizuar me videoklip. Ky projekt është punuar në mënyr shumë profesjonale dhe Gramos e sjell të interpretuar në mënyrë të veçantë, duke shpresuar që të ju pëlqej publikut. Shumë prej artistëve tanë edhe pse emra të rinj janë pritur mirë nga publiku, Gramos është një emër…

Read More

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Halil Gashi quhet këngëtari i cili ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare.Halili sapo ka publikuar projektin e ri “Synetia ” Ky projekt është punuar në mënyr shumë profesjonale dhe Halili e sjell të interpretuar në mënyrë të veçantë, këngë e cila pritet të rezultojë e suksesshme.Kënga menjëher pas lansimit në youtube është vërshuar nga klikimet dhe komentet me nota shumë pozitive.Shumë prej artistëve tanë dhe pse emra te rinj jan pritur mië nga publiku, Halili është emër që premton të…

Read More