21 C
Tirana
E enjte, 6 Gusht 2020
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Redaksia

58 POSTIME
0 KOMENTET

Pamje zemërthyese/ Aktorët e TK shkrehen në lot të pafuqishëm para shtetit policor

Më shumë se të gjithë sot janë lënduar artistët dhe aktorët që kanë dhënë emocione për publikun në skenën e Teatrit Kombëtar.

Kryemadhi thirrje qytetarëve të mos njohin vendimet e Ramës, vendimi për aksionin opozitar në orën 12

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bëti thirrje qytetarëve të mos njohin vendimet e Edi Ramës. Në një deklaratë për...

Investigimi i ‘Boom’ – Mensat sociale të Bashkisë Tiranë shërbime me burokraci

Emisioni investigativ “Boom” në RTV Ora ka nxjerrë në pah burokracitë që hasin të pastrehët për të përfituar shërbim në mensat sociale...

Basha: Me shembjen e Teatrit, Rama i vuri kazmën themeleve të shoqërisë sonë

“Me shembjen e paligjshme të TK për të pastruar paratë e pista të klientëve të tij, Rama i vuri kazmën themeleve të...

Europa Nostra: Ditë e trishtuar për demokracinë dhe trashëgiminë në Shqipëri dhe Europë

Organizata Europa Nostra, që e kishte shpallur monument të mbrojtur kulture Teatrin Kombëtar, reagoi me një mesazh pas shembjes së godinës.

Qeveria shemb Teatrin Kombëtar, dhunohen dhe arrestohen artistët

Në Shqipëri, në orët e para të mëngjesit, mjetet e Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit ndërhynë duke shembur godinën e Teatrit Kombëtar...

Shpërndarja e ndihmave me propogandë: Përplas kreun e degës nr.11 të PD me Blendi Gonxhen

E kanë të pamundur të mos bëjnë detyrën pa propogandë. Kjo është veti e të majtëve dhe cdo kg miell apo makarona...

“Fukarait askush s’i jep bukë”

Kolonizatorë dhe sundues të Altlantikut, portugezët kanë trashëguar në breza urtësi që lidhen fuqishëm me tematika si peshkimi, paraja, premtimet, shpenzimet, respekti...

Legalizimi i kanabisit, BE: Nuk jemi të përfshirë në hartimin ose konsultimin e projekt-raporteve

Zyra e delegacionit të Bashkimit Evropian thotë se nuk është e përfshirë në hartimin e projekt raporteve për legalizimin e kanabisit në...

Latest news

GUBI GANG VJEN ME MEGA PROJEKTIN E MADH ‘HARAM’

Gubi Gang është reperi shqiptarë që po merr vëmendjen e madhe nga publiku shqiptarë. Reperi që jeton në shtetin e Austrisë është...

Një super hit nga Argjend Heta, këngëtari nuk ndalet (Video)

Argjendi që në momentin e publikimit të tij ka marrë komente të shumta mjaft pozitive mbi paraqitjen dhe këngën e tij, ai...

Kastrot Dervishi: Këta e meritojnë të dekorohen nga Rusia

Nga Kastriot Dervishi Teksa publikova foton e familjes së Shefqet Peçit, në ambasadën ruse në Tiranë, pra të shtetit...

Nis faza e dytë për fituesit e kredisë së butë për shtëpi, ja dokumentet që duhet të dorëzoni

Pas shpalljes së fituesve të fazës së parë për kredi të butë, Bashkia e Tiranës ka nisur tashmë fazën e dytë, që...

400 Euro muaji, kërkojmë spiunë nga mosha 20 deri 60 vjeç njoftimi i rrallë

Një në katër shqiptarë ishin spiunë të Sigurimit të Shtetit nga viti 1944 deri në 1991. Sa e...
- Advertisement -