Mundet?????

Nga Ariana Sinani.
Koronavirusi dhe mpiksja e gjakut. Me ne fund ne Itali u gjend kura per koronavirusin. Doktoret italiane nuk ju binden urdherave te OBSH-se per te mos bere autopsine e te vdekurve nga koronavirusi.

Doktoret gjeten se nuk eshte virusi por nje bakterie ajo qe shkakton vdekjen. Kjo shkakton mpiksjen e gjakut dhe mpiksja e gjakut shkakton vdekjen e pacientit. Italia e mundi te quajturin koronavirus i cili nuk eshte gje tjeter vecse tromboze ose mpiksje e gjakut. Dhe kjo luftohet me antibiotike anti-inflamatore dhe antikoagulante. Aspirina tregoi qe shpeton jete. Dicka tjeter sipas patologeve italiane, aparatet respiratore dhe reanimacioni nuk ishin asnjehere te nevojshem per te semuret. Keshtu ne Itali ndryshimi i protokolleve te trajtimit filloi, kura per pandemine globale u tregua dhe me pas u hoq nga OBSH e cila e dinte kete kure dhe nuk informoi kinezet “for doing busines” .s Tregojuani kete gje te gjithe familjes suaj, fqinjeve tuaj, te njohurve tuaj, miqve, kolegeve, etj. Nese ata e marrin infeksionin e koronavirusit i cili nuk eshte virus sic na detyruan te besojme, por nje bakterie qe shkakton inflamacion dhe hipoksi, ata duhet te bejne kete gje : te pijne nje aspirine 100 mg ose Apronax ose Paracetamol. Pse? Sepse eshte treguar qe koronavirus shkakton mpiksje te gjakut duke detyruar te zhvillohet tromboza ne trupin e njeriut dhe gjaku nuk qarkullon e nuk furnizon me oksigjen zemren dhe mushkerite dhe personi vdes shpejt ngaqe nuk merr dot fryme. Ne Itali doktoret derguan ne djall protokollet e OBSH-se dhe bene autopsi per trupat qe vdiqen nga koronavirusi. Ata hapen trupat e vdekur dhe pane vena te zgjeruara nga mpiksja e gjakut mbushur plot trombe qe ndalonin qarkullimin normal te gjakut dhe nuk conte oksigjen ne zemer mushkeri dhe tru duke vdekur pacientin. Prandaj Ministria e Shendetesise se Italise ndryshoi menjehere protokollet e trajtimit dhe u dha te semureve me koronavirus aspirina 100 mg dhe Apronax dhe shume paciente u permiresuan. Ministria e Shendetesise dergoi ne shtepi te sheruar 14 mije njerez ne nje dite te vetme. Urgjent shperndajeni kete informacion. Ne vendin tone neve na genjyen me kete pandemi. E vetmja gje qe na thote cdo dite jane numra dhe statistika por nuk japin informacion per shpetimin e jetes se popullit. S’morrem vesh si u izoluan te gjitha qeverite e botes por Italia e thyeu rregullsine sepse ata kishin problem serioz vdekjet ditore. Tani OBSH duhet te paditet ne gjyq dhe te akuzohet qe shkaktoi dhe mbuloi gjithe keto vdekje dhe shkaktoi kolapsin e ekonomive te shume vendeve ne bote. Tani u kuptua pse u dha urdheri per te djegur menjehere trupat e infektuar e te mos u behej autopsi si trupa te ndotur. Eshte ne doren tone qe te themi te verteten!

loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

18 − 1 =