5.6 C
New York
24 Nëntor 2020
Lajme Politik Sport

A e ka blerë Ilir Meta klubin skocez Celtic FC? Lëvizjet që konfirmonë planin për arratisje nga Shqipëria

Dyshime të forta se Ilir Meta ka blerë klubin skocez të futbollit me thasët me para që ka vjedhur në Shqipëri; më parë largoi fëmijët në Angli, largoi një pjesë të parave, ndryshoi mbiemrin dhe kaloi pasuritë e deklaruara në emër të Monika Kryemadhit, të gjitha këto lëvizje kanë ndodhur pasi SHBA-BE u investuan për ngritjen e drejtësisë së re


Që kur Perëndimi u investua për ngritjen e një drejtësie të re në Shqipëri, duke shembur drejtësinë e klasës politike të Tiranës, Ilir Meta ka nisur të reklamojë dhe demostrojë pasionin e tij për skuadrën skoceze të Celtic FC. Meta pretendon se njohuritë e tij për Celtik janë të hershme, që në në fillim të viteve ’80, por e vërteta është se Presidenti nuk shquhej si tifoz futbolli, as si njohës i sportit më popullor në botë dhe se lidhja e tij me një skuadër skocece modeste në raport me skuadrat e mëdha të Anglisë, Spanjës, Italisë, Gjermanisë etj., është e çuditshme dhe e dyshimtë.

Related posts

Gjermania nuk pret 15 qershorin për hapjen e kufijve, nis me plane tjera

Redaksia 2

Tro nditëse në Berat/ Hynë në pus të shpëtojnë xhaxhain, vd esin edhe 2 nipërit

Redaksia 2

Ngjarja në Pogradec, flasin fqinjët

Redaksia 2

Leave a Comment

four + seven =