23.4 C
New York
26 Shtator 2020
Lajme Rajoni

58 vjeçari vr au 16 vjeçen dhe veten, shkaku dyshohet të jetë xhelozia e gruas për një fotografi

ShqipNews.net 

Ngjarja e rë ndë ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në Vitomericë të Pejës.

58 vjeçari vr au 16 vjeçen dhe veten, shkaku dyshohet të jetë xhelozia e gruas për një fotografi

Në këtë korridor A.R ,16 vjeçare bënte gjumin.Kjo për shkak të kushteve të rënda dhe numrit të madh të anëtarëve të familjes.

E nga këtu, mëngjesin e së shtunës dy shohet se komshiu 58 vjeçar R.B, e mori për ta dërguar në shtëpinë e tij ngjitur.Por nga këtu, asnjëri prej tyre nuk doli i g jallë.

Në njërën nga dhomat e kësaj shtëpie, mëngjesin e së shtunës u gjetën trupat e pajetë të R.B dhe A.R-së.

58-vjeçari dyshohet se vr au 16-vjeçaren e pastaj edhe vetën.

Vëllai i vi ktimës femër, Bajram Rudi, thotë se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një xh elozie që ka treguar gruaja e të dyshuarit për motrën e tij.

Derisa shton se, vi ktimat i gjeti gruaja e tij dhe mbikëqyrësi i shtëpive.

Tutje, sipas vëllait të së miturës, raportet me komshiun, kanë qenë aq të afërta, saqë thotë se 16 vjeçaren e ka rritur i dy shuari.

I dy shuari kryesor për vr asje, kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania për në Kosovë.

Shtëpia e dorasit të dyshuar, ndodhet ngjitur me shtëpinë e vi ktimës. T7 ka tentuar, të marrë një prononcim edhe nga kjo familje por të njëjtit ndodhen jashtë vendit.

E të dielën, familja shumëanëtarëshe Rudi hapën të pamën për 16 vjeçaren.

Aty përveç të afërmeve të familjes, për ngushëllime erdhi edhe deputeti egjiptian Veton Berisha.

Ky i fundit, kërkoi nga institucionet përkatëse, që sa më shpejtë të zbardhin rastin.

Gjithë ngjarjen e kanë konfirmuar edhe nga Prokuroria e Kosovës, derisa kanë shtuar se trupat e paje të, janë dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.\

ShqipNews.net

Related posts

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kukës, mes të prekurve dy infermierë

Redaksia 2

Shqipëria s’po gjen qetësi, rritet frikshëm numri i personave të infektuar me koronavirus

Redaksia 2

Ska.ndal në Bashkinë e Tiranës/ I shohim çdo ditë në ekran, 2 gazetaret dalin të punësuara në Ujësjellës

Redaksia 2

Leave a Comment

seven + eighteen =